Realizuję długoterminowe projekty dokumentalne, najwięcej uwagi poświęcam Parkowi Śląskiemu w Chorzowie. Lubię czerń i biel. Zbieram książki fotograficzne.

Na przełomie wieków moje robione jeszcze na kliszy zdjęcia przez kilka lat publikował regionalny tygodnik „Echo”, w którym redagowałem też dział kulturalny. Przez 21 lat byłem współorganizatorem Tychy Press Photo, wystawy i konkursu fotografii prasowej (później dokumentalnej) w Miejskiej Galerii Sztuki „Obok”. Za tę inicjatywę razem z Dominikiem Gajdą otrzymałem w 2018 roku nagrodę Prezydenta Tychów Andrzeja Dziuby w dziedzinie kultury.

Udzielam się w Tyskim Towarzystwie Fotograficznym, do którego należę od początku istnienia stowarzyszenia, a od 2015 r. jestem jego prezesem.

Pierwszy raz swoje zdjęcia pokazałem na wystawie „Złota Praga” w Spółdzielczym Domu Kultury Tęcza (1999, wraz z Markiem Michalskim) – fotografie z czeskiej Pragi. Jestem autorem czterech wystaw indywidualnych:

  • R.I.P. Tyskie cmentarze” (Teatr Mały w Tychach, 2002),
  • „Festiwal Ryśka Riedla” (Galeria bm, Tychy 2005),
  • NL” (SDK Tęcza, Tychy 2019),
  • Przemiana” (SDK Tęcza, Tychy 2023/2024).

Brałem udział w wielu wystawach zbiorowych, w tym sześciokrotnie w „Śląskiej Fotografii Prasowej” w Bibliotece Śląskiej w Katowicach, oraz w licznych wystawach i pokazach zdjęć organizowanych przez Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, w tym prezentacji „Spojrzenie” podczas Rybnickiego Festiwalu Fotografii (2019).

Jestem pomysłodawcą i współautorem książki fotograficznej „Stare Tychy. Fotografie” (2016) oraz tyskich zinów fotograficznych (od 2022), wydanych przez Tyskie Towarzystwo Fotograficzne. Prowadziłem spacery fotograficzne po Tychach i okolicznych miastach. Uczestniczyłem w Jastrzębskiej Szkole Fotografii Dokumentalnej (2019), organizowanej przez Jastrzębski Klub Fotograficzny „Niezależni” z Jastrzębia-Zdroju.

Jestem założycielem i samozwańczym kuratorem Galerii Shnooreck, otwartej w Londynie w 2022 roku.

Oprowadzanie autorskie po wystawie fotografii "Przemiana" w SDK Tęcza, Tychy, 17 stycznia 2024, fot. Jacek Boczar.
Oprowadzanie autorskie po wystawie fotografii „Przemiana” w SDK Tęcza, Tychy, 17 stycznia 2024, fot. Jacek Boczar.