Zapraszam w środę, 17 stycznia 2024, do galerii SDK Tęcza w Tychach na oprowadzanie autorskie po mojej wystawie fotografii „Przemiana”, pokazującej dekadę zmian centrum Katowic.

Oprowadzanie rozpocznie się o godz. 17.00. Wstęp jest wolny.

Będzie okazja posłuchać o tym jak zmieniało, przepoczwarzało się centrum stolicy naszego województwa. Powiem, którym obiektom poświęciłem najwięcej uwagi, a jakie mniej mnie interesowały i dlaczego. Czy piękne wizualizacje stały się rzeczywistością? Które miejsca nadal straszą, a z których można być dumnym? Co było dla mnie smutnym symbolem remontu Rynku? Jakie dziwne rozmowy niechcący słyszałem robiąc zdjęcia w tym miejscu?

Pokazywane zdjęcia pochodzą z lat 2010-2020. Więcej o wystawie można przeczytać tutaj.

Wystawa będzie czynna do 26 stycznia. Po jej zakończeniu udostępnię na tej stronie wersję elektroniczną folderu wystawy.

Organizatorzy wystawy: Spółdzielczy Dom Kultury „Tęcza” Tyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Oskard” i Tyskie Towarzystwo Fotograficzne. Partnerzy: Tychy Press Photo i galeria Shnooreck. SDK „Tęcza” znajduje się w Tychach przy Al. Niepodległości 188.

Zdjęcie u góry strony: Estakada przed starym dworcem kolejowym, 2010 rok.
Zdjęcie na plakacie: Budowa nowej siedziby Muzeum Śląskiego – szyb „Warszawa II” dawnej kopalni węgla kamiennego „Katowice”, 2012 rok.