Ponad rok temu wpadłem na pomysł, że w Tychach można z budżetu obywatelskiego zrobić cykl warsztatów fotograficznych. I udało się!

Pomysł zrealizowała Beata Praszczak, która w imponującym tempie zebrała wymagane podpisy i złożyła wniosek. Zaangażowałem się w intensywną promocję tego projektu w Tyskim Towarzystwie Fotograficznym i Tychy Press Photo, a tyszanie zagłosowali i wniosek przeszedł. Dzięki temu w Miejskim Centrum Kultury w Tychach gościło czworo znakomitych fotografów. Byli to: Jacenty Dędek (byłem, kapitalne spotkanie o bliskich mi projektach długoterminowych z odkryciem, że obaj uwielbiamy fotografie Chrisa Killipa), Artur Rychlicki, Beata Mendrek (zaskoczyła mnie wspominając zdjęcie z Parku Śląskiego) i Antoni Kreis.

Wielkie podziękowania dla całego Miejskiego Centrum Kultury (szczególnie Małgorzata Król, Magdalena Emka Borucka i Włodek Chrzanowski) za organizację cyklu warsztatów! Tymczasem Janusz Panejko z TTF-u zadbał o wniosek na 2025 rok i dzięki niemu we wrześniu będzie można zagłosować na kolejny cykl warsztatów dla dorosłych, do czego już dziś znajomych tyszan szczerze zachęcam.

Beata Mendrek, warsztaty fotograficzne, fot. Marcin Zimnal


Na zdjęciu: warsztaty o portrecie prowadzone przez Beatę Mendrek, Tychy, 22.06.2024 r.